GINOP_PLUSZ-2.1.1-21-2022-00017
Integrált terápiás és prevenciós készülék fejlesztése szöveti oxygenizáció javítása céljából
A projekt rövid összefoglalása
A fejlesztés célja az „AngioSmart” rendszer fejlesztése, ami olyan kombinált telemedicinális-porttal rendelkező integrált kezelő készülék, amely transdermális széndioxid- és szöveti nitrogénoxid-hatás és az intenzitásmodulált elektromágneses-terápia együttes alkalmazásával képes a szöveti oxigenizációt és a sérült, vagy károsodott szöveti mikrokeringést javítani. A fenti cél lehetővé teszi egyrészt az egyénre szabott, az adott klinikai állapotra és a rehabilitációs célra optimalizált, illetve a betegségcsoport tekintetében a prevenciós célra való alkalmazást.
Konzorciumi tagok:
- Adware Research Fejlesztési és Tanácsadó Kft.
- MEDIX Orvosi Szolgáltató és Tanácsadó Kft.
Adware Research Kft. részére megítélt támogatás: 78 650 000 HUF
A támogatás mértéke: 68.1%
A közös fejlesztés várható befejezése: 2025.03.31.
GINOP-221-18-2020
Intelligens technológiai alapokra épülő gyermek poszt operatív őrző és telemedicinális otthoni állapot megfigyelő rendszer
A projekt rövid összefoglalása
A projekt célja egy komplex poszt operatív őrző mérőrendszer kifejlesztése, telemedicinális opcióval a műtét utáni otthoni fizikális állapot megfigyelés lehetőségével. A diagnosztikai cél eléréséhez kialakítandó mérési felület lényeges innovációs újdonsága, hogy a hagyományos kardiális őrzés kibővül a gasztrointesztinális régió figyelésével.
A projekt céljának megvalósítása két fő fejlesztési tevékenység csoportra épül 1/ Technikai, szoftver és algoritmus fejlesztés 2./ Orvos diagnosztikai fejlesztés, rendszer tesztelés és humán klinikai vizsgálat.
Konzorciumi tagok:
- EN-CO Software Zrt.
- Debreceni Egyetem
- MSB-MET” Metodikai- Szoftver- Biotechnológiai- Kutató és Fejlesztő
- Adware Research Fejlesztési és Tanácsadó Kft.
Adware Research Kft. részére megítélt támogatás: 106 074 322 HUF
A támogatás mértéke: 65.2%
A közös fejlesztés várható befejezése: 2022.12.31
GINOP-4.1.4-19
„Napelemes rendszer telepítése az “Adware Research” Kft.-nél”
A projekt rövid összefoglalása
A GINOP-4.1.4-19-2021-03680 azonosító számú projekt a Széchenyi 2020 program keretében a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül a „Megújuló energia használatát, energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása” című pályázati kiírás keretében valósul meg. A megvalósítás során 13,2 kWp teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósul meg.
Megítélt támogatás: 2 727 435 HUF
Támogatás mértéke: 55 %
Projekt befejezési dátuma: 2022.07.07.
VÁLLALATI KFI_16
Moduláris, validált diagnosztizáló mérő és adatfeldolgozó rendszer a gyógyszer, étrend kiegészítők és orvostechnikai eszközök humán klinikai fejlesztéséhez, ezek mellékhatásainak vizsgálatához és egyéb klinikai kutatásokhoz
A projekt rövid összefoglalása
Az elmúlt évtizedek során valós igény merült fel arra, hogy a kutatások eredményei tiszta nyomonkövethető adatokból szülessenek meg. A pályázó konzorcium tagjai (PC Trade Kft. vezetésével – szoftverfejlesztő, MDE Kft. – orvostechnikai eszköz fejlesztő, AdWare Research Kft. – adatmenedzsment, biostatisztikai, adatbányászati szolgáltató) e célt felismerve tervez megvalósítani egy olyan mérő, adatkezelő és monitorozó rendszert a humán klinikai kutatásokhoz, amely e követelményeknek megfelel és interfész lehetőséget biztosít más rendszerekhez.
A projekt célja moduláris diagnosztizáló eszközrendszer kifejlesztése, amely az adott kutatási vizsgálatban résztvevő paciensek adatait a vizsgálat céljának megfelelően gyűjti valósidőben, egységesen méri az alap fiziológiás paramétereket (EKG, NIBP, testhőmérséklet, CAN, stb.) és képes külső rendszerekből adatokat befogadni (pl. labor, röntgen, stb.).
Konzorciumi tagok:
- PC TRADE Systems Informatikai Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
- MDE Orvosbiológiai Kutató, Fejlesztő, Gyártó Kft.
- Adware Research Fejlesztési és Tanácsadó Kft.
Adware Research Kft. részére megítélt támogatás: 81 594 858 HUF
A támogatás mértéke: 60%
A közös fejlesztés várható befejezése: 2019.06.30.
GINOP-2.1.7-15
A gyermekkori reflux betegség diagnosztizálásához non invazív komplex mérő és kiértékelő rendszer fejlesztése
A projekt rövid összefoglalása
A projekt célja egy olyan komplex mérőeszköz és ahhoz szervesen kapcsolódó diagnosztikai értékelő modul prototípusának kifejlesztése, mely ambuláns körülmények között lehetővé tenné a gyermekkori gastrooesophagealis reflux betegség (GERD) non-invazív diagnosztizálását a jelenleg alkalmazott invazív mérési technikák kiváltásával.
Megítélt támogatás: 64 932 000 HUF
A támogatás mértéke: 60%
Projekt befejezési dátuma: 2019.04.30.
GINOP-2.2.1-15
Új, több támadáspontú innovatív fájdalomcsillapító fejlesztése: hatástani, preklinikai és humán fázis I. vizsgálatok
A projekt rövid összefoglalása
A fejlesztés célja az SZV-1287 kódszámú gyógyszerjelölt hatásosságát és biztonságosságát bizonyítani preklinikai vizsgálatokkal valamint elindítani a humán klinikai vizsgálatokat a nemzetközi elvárások szerint. A projekt fő szakaszai: I.) a preklinikai vizsgálatok befejezése: a fájdalomcsillapító hatás-profil komplett jellemzése, gyógyszerformulálási, farmakokinetikai és szubakut toxikológiai vizsgálatok, valamint a mindezekhez szükséges szintetikus kémiai és analitikai munka, hatóanyag előállításával; a preklinikai dokumentáció hatósági igények szerinti összeállítása; II.) a Fázis I klinikai vizsgálat elvégzése egészséges önkénteseken.
Konzorciumi tagok:
- Toxi-Coop Toxikológiai Kutatóközpont Zrt.
- Pécsi Tudományegyetem
- Adware Research Fejlesztési és Tanácsadó Kft.
Adware Research Kft. részére megítélt támogatás: 61 600 000 HUF
A támogatás mértéke: 78,77 %
A projekt tervezett befejezése: 2022.11.30.
FP7 – PATHWAY-27
Bioaktív hatóanyagok emberi egészségre és jólétre gyakorolt hatásainak és kulcsszerepüknek vizsgálata. Az emberi genomtól az élelmiszeripari pályáig.
A projekt rövid összefoglalása
A PATHWAY egy Európán átívelő, interdiszciplináris projekt, amely három olyan bioaktív hatóanyag (DHA, BG, AC) szerepét és hatásmechanizmusát vizsgálja, amelyeknek bizonyított hatása van a metabolikus szindróma rizikó faktorainak csökkentésére. A hatóanyagok szerepét, hatásmechanizmusát már sokan vizsgáltaák önmagukban, azonban a PATHWAY konzorcium úgy gondolja, hogy ezeket a kémiai anyagokat szükséges különböző kölcsönhatásokban is megvizsgálni, így e projekt keretében a három kiválasztott bioaktív hatóanyag nem önmagában hanem különböző ételmátrixokban lesz megvizsgálva. A projekt keretében 3 széles körben fogyasztott ételmátrixot választott ki a konzorcium: tejtermékek, sütőipari termékek és tojás termékek. Mindegyik ételmátrixon belül 3-3 termék típus kifejlesztését tűztük ki célül, amelyek közül in vitro és in vivo vizsgálatok, fejlett omics technikák segítségével a projekt végére 3 termék jut majd el a klinikai kipróbálás szintjére. A projekt eredményeit a disszeminációs tevékenységek keretében egész Európában terjeszteni kivánjuk, kiemelten az ipar és a KKV-k körében.
Pályázatban résztvevő országok:
- Ausztria
- Belgium
- Dánia
- Egyesült Királyság
- Finnország
- Franciaország
- Magyarország
- Németország
- Olaszország
- Spanyolország
- Svédország
Törökország